Webinar 30 november 2026- De Hoge Raad en het familie- en jeugdrecht

Datum: 30 november 2026
Tijdstip: van 20.00 tot 22.00 uur

Op maandagavond 30 november organiseert het CCRA een interactief webinar met prof. mr. Lieke Coenraad, Advocaat-Generaal bij de Hoge Raad en hoogleraar privaatrecht, in het bijzonder conflictoplossing aan de Vrije Universiteit Amsterdam.

Eerder was zij senior familierechter in de rechtbank Rotterdam en raadsheer-plaatsvervanger in het gerechtshof Amsterdam. Als Advocaat-Generaal geeft Lieke Coenraad onafhankelijke juridische adviezen, zogenoemde conclusies, aan de Hoge Raad. In die conclusies wordt op een bij de Hoge Raad voorliggende zaak uitvoerig en vanuit een breed juridisch perspectief ingegaan. De conclusies zijn dan ook belangrijk voor de rechtseenheid en de rechtsontwikkeling binnen de Nederlandse rechtspraak. Lieke Coenraad zal een aantal actuele onderwerpen op het terrein van zowel het familierecht (in het bijzonder gezag en omgang) als het jeugdrecht bespreken, waarbij ook de toepassing van het IVRK aan bod komt.

Het webinar is nadrukkelijk niet alleen bedoeld voor juristen, maar voor een breder publiek. Met het webinar proberen we meer ‘beeld en geluid’ te geven bij zaken die worden voorgelegd aan de Hoge Raad, en hoe de advocaat-generaal vraagstukken over kinderrechten benadert. Vanwege haar ervaring in de wetenschap en de rechtspraktijk is Lieke Coenraad bovendien als geen ander op de hoogte van de dilemma’s en thema’s die spelen in het familie- en jeugdrecht. Zij zal een aantal van die dilemma’s en thema’s belichten en gaat graag met de deelnemers daarover in gesprek.